Bakan Bekir Pakdemirli, “Önümüzdeki birkaç senede çiftçimizin zarar etme ihtimalini görmüyorum”

2022 yılı tarım ve orman bakanlığı bütçe görüşmelerinde meclise hitap eden Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “önümüzdeki birkaç senede çiftçimizin bir zarar etme ihtimalini görmüyorum” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçe görüşmelerinde Meclis’te konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre, mazot ve diğer maliyetlerin yüksek olmasının çiftçinin malını zarar etmeden satmasına neden olacağını söyledi. Pakdemirli, “Dünyada gübre, mazot ve diğer girdi fiyatları arttığı için maliyetler yüksek olacak. Böylece yüksek maliyetlerle ürün üreten çiftçimiz malını zarar etmeden satabilecek” ifadelerini kullandı.

 “2022’de çiftçimiz malını zarar etmeden satabilecek”

2022 Tarım ve Orman Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan Pakdemirli,  “Önümüzdeki birkaç senede çiftçimizin herhangi bir zarar etme ihtimalini görmüyorum. Çiftçi için geleceğe yönelik risklerden bir tanesi emtia fiyatlarının geriye doğru gelmesidir fakat 2022 hasat dönemi için böyle bir öngörümüz bulunmuyor. Çünkü çiftçinin üretimini etkileyen gübre, mazot ve diğer girdiler dünyada da arttığı için maliyetler yükselecek. Bu yüksek maliyetlerle üreten çiftçimiz malını zarar etmeden satabilecek” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × four =

scroll to top