Mısır silaj hasadında iş birliği: Başak Traktör ve Claas

Başak Traktör’ün Sakarya’daki fabrika tesisleri içerisinde yer alan ve mısır ekimi yapılan 80 dekarlık arazide Başak Traktör ve ASKO İş ve Tarım Makinaları’nın Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Claas’ın makineleriyle mısır silaj hasadı yapıldı.

Türkiye traktör pazarının önemli oyuncuları arasında yer alan Başak Traktör, gerek ürettiği yerli traktörler gerekse tarımsal üretimleriyle Türk tarımına büyük katkılar sağlıyor. Pazara sunduğu kaliteli ve performansı yüksek traktörlerle çiftçilerin kalbinde taht kuran Başak Traktör, Sakarya’da bulunan 40.000 metrekaresi kapalı olmak üzere 275.000 metrekarelik alana sahip olan fabrika tesisi içerisindeki tarım arazilerini değerlendiriyor. Tesis içerisinde yer alan yaklaşık 80 dekarlık arazide her yıl farklı ürünler yetiştiren traktör üreticisi, Türkiye’nin tarımsal üretimine de destek oluyor.

Başak Traktör ve ASKO iş birliği

Fabrika içerisinde yer alan 80 dekarlık tarım arazisine bu yıl mısır ekimi yapan Başak Traktör, ASKO İş ve Tarım Makinaları’nın Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Claas ile ürün hasadını gerçekleştirdi. Mısır biçiminde kendi yürür silaj makinelerinde dünya lideri olan Claas’ın Jaguar 860 modeli kullanıldı. Üstün performansı ve kalitesiyle mısır sapı ve danesini daha sindirilebilir hale getiren Jaguar 860 kendi yürür silaj makinesi, tarlanın tozunu arttırdı. Hasat edilen mısır silajı kamyonlar aracılığıyla paketlenmek üzere boşaltma alanına taşındı. Alandaki silajlar, Başak Traktör fabrikasında üretilen 2110 S modeli ve Başak Agri üretimi olan FL 3800 ön yükleyici yardımıyla silaj balya paketleme makinesine taşındı ve paketlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 1 =

scroll to top